Podręczniki

Aktualności

                                               

 

Europejski Dzień Języków Obcych ...

Każdego roku 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to wielkie święto całego środowiska edukacji językowej, które ma na celu m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.

Po raz kolejny nasza szkoła również celebrowała ten dzień – na lekcjach języków obcych uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne, przygotowali plakaty oraz hasła w różnych językach, śpiewali piosenki obcojęzyczne. Wybrane klasy wzięły udział w konkursie z niemieckiego i angielskiego, w którym bezkonkurencyjna okazała się klasa 3 PL.

Dziękujemy wszystkim uczniom za kreatywność i zaangażowanie!

Mechatronicy z klasy III i IV na "POLIGONIE 68" ...

24 września b.r. uczniowie klasy 3GM i 4ME Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych pod opieką  p. Agnieszki Pisarczyk i p. Zdzisława Kapińskiego wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Paintball do Żar. 

A.P.

Uczennice klasy policyjnej pomagały policjantom w działaniach edukacyjnych - więcej...

W niedzielę, 19 września br. w Żaganiu odbył się festyn parafialny przy kościele św. Krzyża. Na festynie swoje stoisko edukacyjno-informacyjne  skierowane dla dzieci i młodzieży wystawili m.in. żagańscy policjanci, strażnicy miejscy i miejska komisja rozwiązywania problemów alkoholowych.

Otrzęsiny - czytaj więcej...

W dniu 10. 09. 2021 r. na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się Kosmiczna rywalizacja, czyli Otrzęsiny 2021. Do zabawy stanęli przebrani na kosmiczne stwory przedstawiciele klas 1 LO, 1LP, 1 RE, 1 ME, 1 MK, 1 EK.

Rekrutacja do projektu Erasmus+ czytaj więcej...

Rusza drugi nabór uczestników projektu „Aktywność zawodowa młodzieży” w ramach programu Erasmus+ kierowany do 2 i 3 klas technikum teleinformatycznego oraz reklamy.

Nie zwlekaj!

WYGRALIŚMY PRACOWNIĘ MULIMEDIALNĄ - czytaj więcej...

ZSTIL w Żaganiu laureatem konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”.

W konkursie „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!” decyzją Kapituły Konkursowej została nagrodzona praca plastyczna wykonana przez Natalię Burzyńską uczennicę klasy 3 technikum reklamy z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu.

Nowy rok szkolny - czytaj więcej...

W dniu 1 września 2021 r. o godz. 8:00 rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022. Na uroczysty apel przybyli zaproszeni goście: wicestarosta żagański Pani Anna Michalczuk, Naczelnik Wydziału Oświaty w Żaganiu- Pan Mariusz Krugły,  Panem Komendantem Powiatowym Policji w Żaganiu młodszy inspektor Marcin Sapun, przedstawiciel 34 Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu mjr Maciej Trepiak, Dyrektor Dringenberg Polska Pan Maciej Reczuch, przedstawiciel formy Galwanizeria Pan Mateusz Talkowski.

Uczniowie ZSTiL w Żaganiu

1 września zaczynamy nowy rok szkolny 2021/2022

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się na boisku szkolnym o godzinie 8,00.

Po zakończeniu uroczystego apelu odbędą się spotkania z wychowawcami klas.

W sytuacji deszczowej pogody klasy pierwsze zbierają się w sali gimnastycznej a uczniowie klas starszych z wychowawcami klas w gabinetach.

Do zobaczenia!

Script logo