Podręczniki

Aktualności

        

Uczniowie ZSTiL w Żaganiu

W związku z zagrożeniem meteorologicznym, kryzysowymi sytuacjami występującymi w powiecie żagańskim  mogącymi zagrażać zdrowiu i życiu, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa.

Informuje, że w dniu 17 września ( wtorek) zajęcia są odwołane.

W dniu 18 września ( środa) zajęcia będą się odbywały w sposób zdalny. Informacje na temat organizacji nauki zdalnej przekażą wychowawcy klas i nauczyciele.

Proszę Was o zachowanie bezpieczeństwa zadbanie o zdrowie swoje i najbliższych.

Proszę słuchajcie komunikatów służb ratowniczych.

Zbigniew Stebelski

dyrektor szkoły

Energia z Energylandii

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły 6 września 2024 roku pojechała do Parku Rozrywki w Zatorze. Pogoda wyjątkowo jak na tę porę roku  była wyśmienita. Wyjazd dał okazję do integracji młodzieży z różnych klas oraz wspólnej zabawy w różnych formach ekstremalnej i spokojnej formie. 

Opiekunkami były p. R. Mudrak p. A. Zielińska p. J Rędziak

Motocyklowa inauguracja roku szkolnego 2024/2025

Nieformalny klub  motocyklowy MotoZSTiL uhonorował  rozpoczęcie nowego roku szkolnego edukacyjną wyprawą na Stóg Izerski. Pogoda dopisała i pozwoliła uczestnikom cieszyć się pięknymi widokami polskich gór. W drodze powrotnej atrakcją był Zamek Czocha. 

Dostęp do dziennika

W związku ze zmianami logowania w systemie Vulcan prosimy o zapoznanie się z instrukcjami ponizej:

 

 

Dla nauczyciela: https://dziennik.vulcan.edu.pl/szk/

Aktualizacja konta Rodzica/Ucznia: https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz/

Konto zwykłe: https://dziennik.vulcan.edu.pl/kzw/

eduVULCAN: https://dziennik.vulcan.edu.pl/kev/



 

Nowy rok szkolny 2024/2025

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 odbędzie sie w poniedziałek

2 września  o godzinie 8:00

 

Zapraszamy!

Motocyklowy rajd ZSTiL

W sobotę 24 sierpnia nauczyciele przedmiotów  zawodowych Jarosław Jasiński i Zdzisław Kapiński wzięli udział w Największym Rajdzie Motocyklowym w historii Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu Strumienno 2024. Dyrekcję reprezentował wicedyrektor szkoły Arkadiusz Wołczek. Na uczestników czekało wiele atrakcji, między innymi zawody w strzelaniu, których zwycięzcą został Zdzisław Kapiński deklasując rywali.

Projekt Erasmus+ Czy warto brać w nim udział ... ?

Czerwcowe praktyki zawodowe w Portugalii w ramach projektu Erasmus+ pokazały nam jak wygląda kultura pracy za granicą oraz pomogły zdobyć nowe umiejętności. Ekonomiści uczyli się obsługi programów MS Office, a także obsługiwali profesjonalne narzędzia, takie jak skanery. Robiliśmy skany książek i negatywów w archiwum miejskim w Setúbal i firmie Cross Sado. Mechanicy w firmie EDUGEP programowali micro bity oraz ćwiczyli robienie małych układów elektrycznych. Mechatronicy z firmy Dynasys uczyli się o technologiach CNC, a także o programowaniu maszyn i ich prawidłowym eksploatowaniu. Kierunek reklamy w firmach: CityPrint i Portugal in Tube, uczył się jak projektować loga i naklejki na produkty, a także projektował ulotki.

W wolnym czasie eksplorowaliśmy miasto i plaże. Udaliśmy się na wycieczkę do Lizbony i Palmeli, gdzie poznaliśmy trochę historycznych faktów o Portugalii. W pobliskiej zatoce pływaliśmy statkiem w poszukiwaniu delfinów.

2 tygodnie praktyk dały nam ogromną dawkę wiedzy i praktycznych umiejętności zawodowych, które mogliśmy połączyć ze swoją wiedzą zdobytą w szkole.  Musieliśmy dostosować się do innej kultury i języka, poradzić sobie w miejscu pracy i codziennych sytuacjach – to doświadczenie na całe życie! Zatem czy warto brać udział w praktykach międzynarodowych? Oczywiście, że warto!

Marysia Lisowska, klasa 4 EK

Smutna wiadomośc

 

Z głębokim żalem informujemy, że zmarła Pani Wanda Kołecka emerytowany pracownik ZSTiL w Żaganiu.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 26.08.2024 na cmentarzu "na górce" o godzinie 12.00

Wyniki egzaminów zawodowych

W związku z publikacją wyników egzaminów zawodowych w dniu 30.08.2024 r., CKE uprzejmie przypomina, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ.

Dlatego bardzo prosimy o zalogowanie się do portalu w przyszłym tygodniu (tj. do dnia 27 sierpnia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.

W przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ - zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego. 

 

Zapraszamy

Sukces w projekcie "Lubuscy Zawodowcy" ...

 

Po raz kolejny w roku szkolnym 2023/24 uczniowie naszej szkoły z klasy technikum ekonomicznego Maria Lisowska i mechatronicznego Mateusz Matuszak i Grzegorz Marciniak zakwalifikowali się do projektu „Lubuscy Zawodowcy-Program Stypendialny” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Gratulujemy uczniom. 

Opiekunami byli Jadwiga Rędziak oraz Zdzisław Kapiński 

ZSTIL ŻAGAŃ - uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce ...

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu ze średnią powyżej 4,75

Pierwszy rząd góra od lewej: Rafał Baranowski (2A)- 4,79, Wiktoria Szywała (2 EK)- 4,94, Kacper Oparski (2 ME)- 5,24, Aleksander Makowski (2 ME)- 4,83

Pierwszy rząd od lewej: Maja Gałązka (1 LO)-4,80, Magdalena Adamczyk (2 EK)- 5,21, Nikodem Malarczyk (1 ME)- 4,84, Beata Pietroń (3 EK)- 5,14, Wiktor Rabsztyn (2 EK)- 4,89, Sandra Mandziak (2 LP)- 5,69. Nieobecni na zdjęciu: Paweł Lniak (1 EK)- 5,85- najwyższa średnia w szkole, Maria Lisowska (4 EK)- 5,54, Miłosz Staniec (1 EK)- 5,44, Filip Marchewka (1 EK)- 5,00, Dagmara Iwaniak (2 LP)-4,80, Jessica Ochmańska (2 RA)- 4,75.

 Pozdrawiam, opiekun SU ZSTiL Żagań

 K. Faligowska-Śliwak

Sukces ...

Mechatronik II-Wicemistrzem w VI edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC

19 czerwca 2024 na Politechnice Wrocławskiej w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektrycznym odbyły się Mistrzostwa Polski Programistów PLC. To szósta edycja takiego wydarzenia na skalę kraju, organizowanego dla uczniów i studentów.

Wśród  uczniów szkół technicznych z całej Polski zakwalifikowanych do etapu finałowego, aż dwóch uczniów Paweł Wołczek i Kacper Oparski z technikum mechatronicznego reprezentowało ZSTiL z Żagania. Uczniowie rozwiązywali 3 zadania w czasie 45 minut w środowisku programistycznym LOGO-Soft V.8-4 służącym do programowania sterownika PLC.

Paweł został II – Wicemistrzem w Kategorii LOGO! MASTER.

Uplasował się na trzecim miejscu wśród najlepszych programistów w Polsce. Gratulujemy!

Celem mistrzostw była popularyzacja umiejętności programowania sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej. Integracja uczestników z przedstawicielami przemysłu i umożliwienie wymiany doświadczeń, oraz wyłonienia utalentowanych młodych programistów PLC.

Dało to uczestnikom okazję do sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności programistycznych, nawiązania kontaktów, a także możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach zorganizowanych przez wiodące firmy jakie odbyły się w dniu finału.

Do Mistrzostw Polski uczniów przygotowywali pani Agnieszka Pisarczyk i pan Zdzisław Kapiński.

AP i ZK

Media o naszej szkole

 

„Regionalna” nr 24 (1208) z 14 VI 2024 r.

"Poznaj swoje ciało" ...

 

Pod takim tytułem odbyły się warsztaty z biologii, które przeprowadzili uczniowie klasy pierwszej Paweł, Klaudia oraz Lena. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3 LO i 3 LP realizujący rozszerzenie. Zostały omówione budowa płuc i serca, wykonano preparaty mikroskopowe, które oglądali  uczestnicy. Przeprowadzono doświadczenie określające negatywny wpływ e papierosa na budowę pęcherzyków płucnych.

                                                   Opiekun

                                                 Renata Mudrak

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w ZSTiL ...

 

21 czerwca 2024r. uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2023/2024 w ZSTiL ...

Niespodzianka

Z wielka przyjemnością informuje, że każdy uczeń naszej szkoły już 21 czerwca otrzyma świadectwo z PASKIEM. Nie mylić paskiem :)

Rada Pedagogiczna, Wychowawcy klas postanowili docenić starania uczniów i pokazać, że Wszyscy zasługujecie na zauważenie i docenienie. Każdy z WAS jest inny ale Wszyscy jesteście Ważni dla Waszych Rodziców/ Opiekunów dla nas Nauczycieli, Wychowańców.

A teraz informacja o paskach na świadectwach:

Świadectwa z biało czerwonym paskiem są oczywiście zarezerwowane dla uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce.

Proponujemy dodać 7 dodatkowych kolorów pasków:

·        biało niebieski - za bycie koleżeńskim, uczynnym, empatycznym i tolerancyjnym, to nagroda za "pomocną dłoń" i dla "dobrych przyjaciół"

·        biało granatowy - za ambicję i osobistą moc, to wyróżnienie za pracowitość i systematyczność, konsekwencję w dążeniu do celu, również za wysoką frekwencję 

·        biało zielony - za bycie EKO, to nagroda za wrażliwość na świat, dbanie o naturę i dobrostan wszystkich istot żywych

·        biało żółty - za zaangażowanie w samorząd uczniowski lub wolontariat, to wyróżnienie za aktywności prospołeczne i wspieranie wartościowych inicjatyw, w tym charytatywnych

·        biało pomarańczowy - za sukcesy sportowe, to docenienie najlepszych sportowców i postaw fair play

·        biało różowy - za bycie optymistą i sympatyczną osobą, to nagroda za radość życia, poczucie humoru, umiejętność współpracy w grupie i dobre relacje z rówieśnikami

·        biało fioletowy - za artystyczną duszę i otwartość, to nagroda dla najbardziej kreatywnych i "odkrywców świata"

 

Życzę WAM dużo satysfakcji i radości, to już 21 czerwca otrzymacie świadectwa :) i rozpoczniecie WAKACJE :)

Pozdrawiam

     Zbigniew Stebelski

           dyrektor szkoły

Uwaga absolwenci

 

Miło nam poinformować Was, iż wręczenie świadectw maturalnych odbędzie się 9 lipca 2024r. o godzinie 14.00

 

Zapraszamy

Wakacje i książki

 

W zgodzie z naturą ...

 

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Polsko-niemiecki Światowy Geopark UNESCO -  Łuk Mużakowa. W morenowym amfiteatrze epoki lodowej w sercu Europy poznawali wyjątkowe historie geologiczne i przyrodnicze regionu po obu stronach Nysy oraz historię górniczą i przemysłową, których świadectwa w znacznym stopniu kształtują dzisiejszy krajobraz okolicy.

Script logo