Podręczniki

Żywa lekcja historii o policjancie Andrzeju Grześkowiaku ...

Uczennice kl. III PP  zrealizowały ostatnie zadanie do VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjanci w służbie historii”. Jednym z projektów do tego konkursu jest przygotowanie dla osób spoza naszej szkoły, żywej lekcji historii  poświęconej policjantowi z okresu XX-lecia międzywojennego. 

24 maja tego roku Iwona Bodak, Martyna Pacześna i Nikola Świec przygotowały i przeprowadziły dla uczniów klasy wojskowej z ZSTiO w Żaganiu oraz dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku  żywą lekcję historii. Spotkanie odbyło się w Pałacyku przy ul. Jana Pawła II w Żaganiu. Podczas tej „lekcji” przedstawiły niezwykłą postać funkcjonariusza Policji Państwowej Andrzeja Grześkowiaka, który był też powstańcem wielkopolskim, a w czasie II wojny światowej walczył w Armii Andersa.  

Gościem honorowym spotkania był  pan Ryszard Sławczyński – wnuk Andrzeja Grześkowiaka, oraz mł. insp. Marcin Sapun, Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu i st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, policjant z KPP w Żaganiu. 

Podczas spotkania została otwarta wystawa poświęcona Andrzejowi Grześkowiakowi, którą przygotowały uczennice. Ciekawe zdjęcia i dokumenty dotyczące funkcjonariusza Policji Państwowej udostępnił uczennicom pan Ryszard Sławczyński z Wrocławia. 

Żywa lekcja historii zakończyła się quizem online przygotowanym na Kahoot! W quizie z nagrodami dla zwycięzców chętnie wzięli udział zarówno uczniowie jak i dorośli uczestnicy spotkania. 

Za pomoc,wsparcie i udostępnienie pomieszczeń w Salonie Kultury ŻPK serdecznie dziękujemy  pani Annie Lipieckiej i pani Dorocie Szymańskiej. 

S. Woroniec

Script logo