Podręczniki

Wycieczka zawodoznawcza do zakładu pracy w Żarach ...

Dnia 17.05.2024 uczniowie kierunku technik mechatronik z klasy II ME wzięła udział w wycieczce zawodoznawczej do zakładu pracy Relpol w Żarach. 

Firma Relpol to jedyny polski producent przekaźników elektromagnetycznych – stosowanych w automatyce przemysłowej i energetycznej, elektronice przemysłowej i użytkowej, telekomunikacji oraz AGD. Jest producentem systemów zabezpieczeń CZIP-PRO dla rozdzielni średnich napięć – wykorzystywanych w polskiej energetyce. Jest liderem w produkcji urządzeń do wykrywania materiałów radioaktywnych stanowiących wyposażenie największych polskich lotnisk czy drogowych i kolejowych przejść granicznych.

W trakcie wycieczki nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym jak i z profilem działalności zakładu. 

W auli firmy Relpol przedstawiono uczniom prezentację multimedialną, która dotyczyła początków firmy, oraz profilu jej działalności, zakończonej quizem z nagrodami. Następnie zaproszono do zwiedzania zakładu pracy. Uczniowie zapoznali się z pełnym procesem technologicznym powstawania mikroprzekaźników. Są to podstawowe elementy sterowania elektrycznego z jakimi spotykają się na zajęciach pracownianych podczas projektowania i montażu układów sterowania stykowo - przekaźnikowego. 

Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom firmy Relpol za życzliwe przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia zakładu oraz za zdobycie cennych doświadczeń zawodowych.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele przedmiotów zawodowych: Agnieszka Pisarczyk i Zdzisław Kapiński.

Script logo