WYCIECZKA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA DO ZAKŁADÓW PRACY W ŻAGANIU więcej ...

Podróże kształcą wykształconych.

W poniedziałek 18.10.2021 uczniowie klasy drugiej technikum mechatronicznego uczestniczyli w wycieczce międzyprzedmiotowej do zakładów pracy DRINGENBERG Polska Sp. z o.o. i KIETZMANNcoatings Sp. z o.o. w Żaganiu, które są wiodącymi zakładami w powiecie żagańskim w wysokotechnologicznej obróbce metali.

W trakcie wycieczki nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym jak i z profilem działalności zakładów pracy. 

DRINGENBERG jest producentem szerokiej gamy metalowych wyposażeń warsztatowych oraz elementów do zabudowy pojazdów serwisowych. Należy do światowego koncernu Würth, która w swoich procesach produkcyjnych korzysta z najnowocześniejszych maszyn i opiera się na najlepszych rozwiązaniach, jakie oferuje współczesna technologia w przypadku obróbki metali. 

W trakcie zwiedzania Dringenbergu  uczniowie przechodząc przez poszczególne etapy procesu produkcyjnego zapoznali się ze specyfiką obróbki metalu. Od surowego półfabrykatu w postaci arkusza blachy po gotowy wytwór w postaci elementów wyposażenia współczesnego warsztatu mechanicznego. Zwiedzanie rozpoczęło się od działu wykrawarek sterowanych numerycznie, następnie giętarek CNC i działu spawania i zgrzewania,  gdzie produkt nabierał ostatecznego kształtu zgodnego z założonymi normami. W dziale lakierni proszkowej uczniowie zapoznali się z technologią i procesem lakierowania proszkowego.  Zobaczyli kabiny pracujące w cyklu automatycznym z możliwością lakierowania ręcznego. Na zakończenie uczniowie zapoznali się z przygotowaniem wyrobów do wysyłki dla poszczególnych kontrahentów z wykorzystaniem automatycznych urządzeń foliujących. 

KIETZMANN zajmuje się obróbką metali  oraz nakładaniem powłok lakierniczych na elementy i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego.

Lakierowane elementy montowane są m.in. w Mercedesie, Bentley, BMW i wielu innych markach.

AP i ZK

Script logo