Podręczniki

Wiedza, umiejętności, precyzja ...

Wojewódzki Konkurs o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej

W dniu 14 kwietnia 2023r. odbyła się kolejna już XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych  w Szprotawie. Konkurs był organizowany pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty i przy współpracy z Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Zielonej Górze. Jak co roku do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół z woj. lubuskiego kształcący się w zawodach o profilu mechanicznym.  Na początku trzeba było zmierzyć się z częścią teoretyczną czyli testem jednokrotnego wyboru  40 pytań , a następnie w części praktycznej wykonać wyrób wg rysunku wykonawczego z dużą dokładnością.

Wyniku zaciętej rywalizacji I miejsce w konkursie indywidualnym  zajął Paweł Bogusz z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie, Natomiast  rywalizacja drużynowa przedstawiała się następująco:

 I miejsce  Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie, 

II miejsce Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu 

III miejsce Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie,

IV miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Henrykowie.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu reprezentowali uczniowie: Daniel Łata z klasy II MK i  Mateusz Sokołowski z klasy III A, którzy zajęli kolejno IV i V miejsce.

Gratulujemy osiągnięć!!

Script logo