Podręczniki

Warsztaty przygotowujące do udziału w konkursie Policjanci w służbie historii ...

Warsztaty przygotowujące do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii” 

9 maja br., dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Policji w Żaganiu, inspektora Marcina Sapuna, w siedzibie komendy odbyły się warsztaty dla uczniów klas policyjnych  z naszej szkoły. Szkolenie przeprowadził Pan  dr Stanisław  Bogaczewicz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej  IPN we Wrocławiu.  

Spotkanie  miało charakter szkolenia przygotowującego uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu do udziału w ogólnopolskim konkursie „Policjanci w służbie historii”. Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej i Komenda Główna Policji. 

Pierwsza część zajęć obejmowała  wykład dotyczący historii  policji  polskiej,  prezentację źródeł  i publikacji  nawiązujących do tej tematyki. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty filmowe  przygotowujące uczniów do realizacji miniatury filmowej poświęconej wybranej postaci funkcjonariusza Policji Państwowej (przygotowanie biogramu i filmu o wybranym bohaterze jest jednym z zadań konkursu  „Policjanci w służbie historii”). 

Sylwia Woroniec

Script logo