Podręczniki

Uczniowie klas policyjnych na strzelnicy w Tomaszowie ...

29 września 2021 r. uczniowie kl. III PP i III GP LO z Edukacją Policyjną pod opieką p. S. Woroniec i p. P. Urbana pojechali na całodniową wycieczkę na strzelnicę w Tomaszowie. Dzięki Lubuskiemu Stowarzyszeniu  „Parabellum” w Nowej Soli uczniowie dwóch najstarszych klas policyjnych z naszej szkoły rozpoczęli w nowym roku szkolnym praktyczne zajęcia strzeleckie. W pierwszej części spotkania instruktor strzelectwa poprowadził zajęcia teoretyczne dotyczące m.in. bezpieczeństwa na strzelnicy, bezpiecznego posługiwania się bronią i budowy broni palnej. Po części teoretycznej uczniowie w pięcioosobowych grupach strzelali pod bacznym okiem instruktora z broni palnej krótkiej z ostrej amunicji. Uczniowie strzelali z pistoletu P 99 Walther. Jest to broń palna, którą mają polscy policjanci.

Oprócz zajęć strzeleckich uczniowie mogli w pełni korzystać z całego obiektu strzelnicy. Były rozmowy przy ognisku, grill, gorąca herbata, dobra pogoda i świetne nastroje:) 

Panu Mariuszowie Woroniec z Lubuskiego Stowarzyszenia  „Parabellum” w Nowej Soli serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie, merytoryczne wsparcie i pomoc w realizacji zajęć strzeleckich na strzelnicy w Tomaszowie.

Script logo