Podręczniki

Uczniowie i nauczyciele ZSTiL wezmą udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK

Grupa uczniów klasy 3PL (liderem był Dawid Płowenc) wzieła udział w konkursie, w którym należało odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego to właśnie Wy powinniście wziąć udział w warsztacie dialogowym online pt. Nasz wpływ na rozwój sztucznej inteligencji. Czego uczymy maszyny?”. Ze względu na ogólnopolskie bardzo duże zainteresowanie konkursem (ogłoszone na portalu https://www.gov.pl/web/epolakpotrafi/wygraj-warsztaty-i-wejdz-w-swiat-sztucznej-inteligencji), postanowiono zorganizować dodatkowe warsztaty, na które zaproszono uczniów naszej szkoły. Warsztaty prowadzą trenerzy z Centrum Nauki Kopernik.

Warsztaty online organizowane są w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś”. Realizują go wspólnie Państwowy Instytut Badawczy NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne”. Spotkania są kierowane do uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

Program edukacyjny „Przyszłość jest dziś” towarzyszy nowej wystawie warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. 25 listopada 2021 r. planowane jest otwarcie jej pierwszego modułu - „Cyfrowy mózg?”. Ta część ekspozycji będzie poświęcona technologiom cyfrowym, a jednym z jej głównych tematów będzie zaufanie do algorytmów i sztucznej inteligencji. Znajdą się na niej m.in. eksponaty dotyczące Blockchain, Intenetu Rzeczy i 5G.

Nauczyciel prowadzący Katarzyna Płaziak

Script logo