Podręczniki

Uczennice klasy policyjnej przygotowały lekcję dla ósmoklasistów ...

Uczennice klasy II LP zgłosiły się do ogólnopolskiego konkursu dla klas mundurowych pn.”Żołnierze w służbie historii”, którego celem jest zainteresowanie młodzieży najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii oręża polskiego w XX wieku. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią oręża polskiego, sylwetki żołnierzy, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

30 maja uczennice z kl. II LP: Julia Fekieta, Wiktoria Pytel i Nikola Szczerbińska wykonały kolejne zadanie konkursowe - poprowadziły „żywą lekcję historii” dla uczniów kl. VIII a i kl. VIII b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu.  Uczennice przedstawiły postać żołnierza - plut. Wacława Musiała, który podczas II wojny światowej był łącznościowcem gen. Maczka i walczył w 1 Dywizji Pancernej. Uczennice opowiedziały również o miejscach pamięci znajdujących się w Żaganiu, związanych z bohaterem swojej pracy konkursowej. Na koniec lekcji poprowadziły dla ósmoklasistów quiz online podsumowujący wiadomości zdobyte przez uczniów na żywej lekcji historii. 

Podczas wykonywania zadań do konkursu uczennice odwiedziły Centrum Tradycji Polskich Wojsk Pancernych w Żaganiu i Salę Tradycji 11 Batalionu Dowodzenia, gdzie  znajdują się pamiątki  dotyczące plut. Wacława Musiała, m.in. dokumenty, odznaczenia i mundur z okresu II wojny światowej. 

S. Woroniec

Script logo