Podręczniki

Mechatronik II-Wicemistrzem w V edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC ...

3 czerwca 2023 na Politechnice Wrocławskiej w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektrycznym odbyły się Mistrzostwa Polski Programistów PLC. To piąta edycja takiego wydarzenia na skalę kraju, organizowanego dla uczniów i studentów. 

Wśród  uczniów szkół technicznych z całej Polski zakwalifikowanych do etapu finałowego aż trzech stanowią uczestnicy z ZSTiL w Żaganiu. Joanna Pisarczyk, Paweł Wołczek i Mateusz Matuszak z technikum mechatronicznego. Uczniowie rozwiązywali 5 zadań w kolejności wystąpienia (od najprostszych do najtrudniejszych) w czasie 40 min z wykorzystaniem przekaźnika programowalnego LOGO. 

Do ścisłego etapu dostał się Paweł Wołczek z klasy IV technikum mechatronicznego, którego zadaniem było rozwiązanie w ciągu 40 min zadania ułożonego przez sponsora strategicznego. 

Paweł został II – Wicemistrzem w Kategorii LOGO! MASTER.  Uplasował się na trzecim miejscu wśród najlepszych programistów w Polsce. Gratulujemy!

Celem mistrzostw była popularyzacja programowania sterowników PLC pośród przyszłych programistów automatyki przemysłowej. Integracja uczestników z przedstawicielami przemysłu i umożliwienia wymiany doświadczeń, oraz wyłonienia utalentowanych młodych programistów PLC. 

Dało to uczestnikom niesamowitą okazję do sprawdzenia swoich możliwości, nawiązania kontaktów, a także wzięcia udziału w szkoleniach i warsztatach firm jakie odbyły się w dniu finału.

Do Mistrzostw Polski uczniów przygotowywali pani Agnieszka Pisarczyk i pan Zdzisław Kapiński.

AP i ZK

Script logo