Podręczniki

Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika - wiosna 2023

X Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika ...

 

24.03.2023 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się X Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat mechatroniki wśród młodzieży uczącej się w technikum mechatronicznym oraz pogłębienie i poszerzenie wiadomości z zakresu przygotowania zawodowego uzyskanego w trakcie kształcenia.

Uczniowie w pierwszej części konkursu rozwiązywali indywidualnie test sprawdzający wiedzę teoretyczną wymaganą w zawodzie. W drugiej części drużyny przystąpiły do etapu praktycznego polegającego na diagnozie, projektowaniu, montażu i zaprogramowaniu obiektu mechatronicznego.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 10 szkół z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, podlaskiego i łódzkiego.

Laureatami konkursu zostali:

I m-ce: Joanna Pisarczyk   ZSTiL w Żagania

II m-ce: Adam Matysiak  ZSTiL  w Żagania

III m-ce: Andrzej Spychała CKZiU w Zbąszynku

Drużynowo:

I m-ce:  ZSTiL w Żagania

II m-ce:  CKZiU w Zbąszynku

III m-ce:  ZSM im. Św. Józefa  w Białystoku

Podczas uroczystego ogłoszenia wyników konkursu i wręczania pucharów Starosty Żagańskiego, dyplomów i nagród obecna była wicestarosta pani Anna Michalczuk, wiceburmistrz miasta Żagań pan Sebastian Kulesza, burmistrz miasta i gminy Iłowa pan  Paweł Lichtański, dyrektor Drningenberg Żagań pani Danuta Koleśnikow.

Sponsorami konkursu byli: Starosta Żagański, Burmistrz Miasta Żagań, Burmistrz Miasta i Gminy Iłowa, Wójt Gminy Brzeźnica,  Dringenberg Polska S.A. w Żaganiu,  Tandem Sp. z o.o. w Żaganiu,  Bartex Sp. z o.o. w Żaganiu, Hurtownia Elektryczna Jakro z Żagania, Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe Micro z Otmuchowa.

Konkurs przygotowali pani Agnieszka Pisarczyk i pan Zdzisław Kapiński.

Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika to święto kształcenia zawodowego w naszej szkole. Jesteśmy dumni, ze mamy możliwość gościć uczniów z branży mechatronicznej z wielu szkół i województw. To mechatronicy i informatycy tworzą współczesny i przyszły świat.

Uwaga! Po kliknięciu w obrazek dostępne będą pliki m.in. ze zdjęciami z konkursu 

Script logo