Podręczniki

JESTEŚMY LAUREATAMI VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU "POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII"!

Miło nam poinformować, że tegoroczne maturzystki z LO z Edukacją Policyjną z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu – Iwona Bodak, Wiktoria Stefańska i Nikola Świec znalazły się wśród 5  zespołów ze szkół mundurowych z całej Polski, najwyżej ocenionych przez komisję konkursową Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci  w służbie historii”. 

W tym roku szkolnym bohaterką pracy konkursowej, którą wybrały nasze uczennice była posterunkowa Alina Fabian, która wstąpiła do służby w Policji Państwowej  w 1934 roku.  Uczennice klasy policyjnej nad zadaniami konkursowymi pracowały od początku tego roku szkolnego. Najpierw zbierały informacje (opracowania, dokumenty, zdjęcia) o policjantce z XX-lecia międzywojennego, napisały jej biogram, stworzyły film o swojej bohaterce, znalazły i opisały miejsca pamięci dotyczące Aliny Fabian i przeprowadziły „żywą lekcję historii” dla rówieśników z LO w Żaganiu, aby przekazać zdobytą  wiedzę o ciekawej służbie funkcjonariuszki Policji Państwowej.

W trakcie pracy nad zadaniami konkursowymi uczennice współpracowały z Muzeum Policji w Warszawie, Oddziałem IPN w Poznaniu, Komendą Główną Policji w Warszawie, Centralną Biblioteką Wojskową w Warszawie, Muzeum Historycznym w Legionowie i Biblioteką Miejską w Żychlinie. 

Na potrzeby filmu uczennice wypożyczyły replikę munduru policyjnego sprzed II wojny światowej. A   film nagrywały w pomieszczeniach Żagańskiego Pałacu Kultury. Za pomoc w realizacji filmu dziękujemy sierż. sztab. Arkadiuszowi Szlachetko z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu i  Pani Annie Mrowińskiej – Dyrektorce Żagańskiego Pałacu Kultury.

Nagrodą dla naszych uczennic jest zagraniczna wyprawa edukacyjna.

Sylwia Woroniec - opiekun merytoryczny zespołu konkursowego.

https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/pol/aktualnosci/20506,Prezentujemy-liste-laureatow-i-wyroznionych-zespolow-w-konkursie-Policjanci-w-sl.html

Script logo