Podręczniki

Finał w Gdańsku - kolebce "Solidarności" ...

Maria Lisowska z (kl. 4 EK) Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu zajęła 3 miejsce w etapie wojewódzkim X edycji ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii” i awansowała do finału centralnego.

Do II etapu Olimpiady, który odbył się 5 czerwca 2024 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, zakwalifikowano 24 uczniów ze szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego. Wśród nich żagański ZSTiL, obok M. Lisowskiej, reprezentował Jakub Krzyszczyk z kl. 4 MM (opiekun - Robert Zarzycki).

Finał konkursu, organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności, odbędzie się we wrześniu br. w Gdańsku, a poprzedzi go trzydniowa wizyta studyjna, podczas której młodzi ludzie zwiedzą miejsca związane z „Solidarnością” i najnowszą historią Polski oraz będą uczestniczyć w warsztatach przygotowujących do finału. Wcześniej, w terminach wskazanych przez organizatorów, uczniowie reprezentujący województwo (trzy osoby: z Zielonej Góry Gorzowa Wlkp. i Żagania) przygotują film, prezentację multimedialną na jeden z tematów podanych przez Fundacje Centrum Solidarności. Na laureatów finału konkursu czekają indeksy na uczelnie wyższe i roczne stypendia.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Script logo