PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

WYCIECZKA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA DO ZAKŁADÓW PRACY W ŻAGANIU ...

O szkole » Aktualności » WYCIECZKA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA DO ZAKŁADÓW PRACY W ŻAGANIU ...

2018-05-16 08:49

W trakcie wycieczki nasi uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnym parkiem maszynowym jak i z profilem działalności zakładów pracy.  Mogli porozmawiać z absolwentami naszej szkoły, którzy pracują w tych zakładach na stanowiskach programistów i operatorów.

DRINGENBERG jest producentem szerokiej gamy metalowych wyposażeń warsztatowych oraz elementów do zabudowy pojazdów serwisowych. Należy do światowego koncernu Würth, która w swoich procesach produkcyjnych korzysta z najnowocześniejszych maszyn i opiera się na najlepszych rozwiązaniach, jakie oferuje współczesna technologia w przypadku obróbki metali. 

W trakcie zwiedzania Dringenbergu  zapoznali się ze specyfiką obróbki metalu. Od surowego półfabrykatu w postaci arkusza blachy po gotowy wytwór w postaci elementów wyposażenia współczesnego warsztatu mechanicznego. Zwiedzanie rozpoczęło się od działu wykrawarek sterowanych numerycznie, następnie giętarek CNC i działu spawania i zgrzewania,  gdzie produkt nabierał ostatecznego kształtu zgodnego z założonymi normami. 

KIETZMANN zajmuje się obróbką metali  oraz nakładaniem powłok lakierniczych na elementy i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego. W czasie pobytu w zakładzie uczniowie zapoznali się z procesem elektrostatycznego nakładania powłok lakierniczych wodorozpuszczalnych w wannach zanurzeniowych. Uczniowie także mieli możliwość obserwowania pracy robota typu ABB podczas lakierowania natryskowego powierzchni płaskich. Lakierowane elementy montowane są m.in. w Mercedesie, Bentley, BMW i wielu innych markach.

Agnieszka Pisarczyk & Zdzisław Kapiński

 

Facebook