PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Praktyki zawodowe w Hiszpanii ...

O szkole » Aktualności » Praktyki zawodowe w Hiszpanii ...

2019-02-08 13:50

20 uczniów technikum mechatronicznego z klas 2 ME, 3 ME i 4 ME wyleciało na dwutygodniowe praktyki do Sewilli w ramach projektu Erasmus+ „Doświadczenie zawodowe młodego technika kluczem do sukcesu na rynku pracy” finansowanego przez Unię Europejską. Podczas kursu robotyki w firmie Macco Robotics uczestnicy projektu brali udział w wykładach z robotyki, historii robotów oraz sensoryki. Uczniowie analizowali budowę robotów, tworzyli diagramy blokowe robotów oraz algorytmy ich działania, pracowali nad podstawami programowania w C++, programowaniem rozmów z robotem Promobot, mapowaniem otoczenia dla robota Keecker, a także programowaniem robota iPal. Rozwój wiedzy i umiejętności zawodowych to nie wszystko. Uczestnicy szlifowali swoje podstawowe umiejętności językowe podczas kursu języka hiszpańskiego.

Na szczęście nauka i praca nie zabierała całego czasu uczestnikom programu. Starczało go także na całodniowe wycieczki na Gibraltar i do Malagi, zwiedzanie Sewilli, degustacje lokalnych przysmaków, zawieranie nowych znajomości i świetną zabawę we własnym gronie.

Mobilność edukacyjna w programie Erasmus+ to nie tylko ciężka praca w czasie przygotowań do wyjazdu i podczas stażu, to również życiowe doświadczenie. Jest to połączenie praktycznej nauki zawodu, kultury i języka innego kraju. Dzięki takim doświadczeniom możliwe jest kształtowanie młodej osobowości, która będzie lepiej przygotowana do radzenia sobie w środowisku zawodowym i otwarta na nowe wyzwania w kraju i poza jego granicami.

Facebook