PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • zdjeciedyplomu2018[1].jpg

  "60tka" najlepsza w województwie ...

  2018-10-25 11:48

  Przypomina się wszem i wobec, iż nasza szkoła - ZSTiL w Żaganiu - uczestniczy w ogólnopolskim projekcie NASK IT Szkoła. Głównym celem jest podnoszenie i rozwijanie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) u uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnzjalnych, aczkolwiek z innych obszarów edukacyjnych również.

  W projekcie aktualnie uczestniczą 662 polskie szkoły.

  Z dumą oraz zadowoleniem obwieszczamy wszem i wobec, iż w zakończonym cyklu na rok szkolny 2017/2018 zajęliśmy 1 (słownie: pierwsze ;) miejsce w województwie.

  Poprzez aktywne działania w NASK IT Szkoła, realizujemy i ZSTiL wpisuje się w zalecane przez MEN oraz Kuratorium Podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa.

  Wszystkich chętnych zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy tego jeszcze nie zrobili, zachęcamy do zarejestrowania się na portalu Projektu i korzystania z udostępnionych dóbr wszelakich.

  Dla wszystkich uczestniczących i działających w projekcie WIELKIE podziękowania i gratulacje!

  Internetowy adres portalu:       kliknij www.it-szkola.edu.pl

  Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

  Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

 • mi4.jpg

  Druga edycja teleturnieju "Wer wird Millionär" ...

  2018-10-21 22:39

  Uczniowie pani Gajek z klasy II ME, RE, EM przygotowali i przeprowadzili II edycję teleturnieju pt. „Wer wird Millionär”. Zaproszeni uczniowie z klas pierwszych mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek o krajach niemieckojęzycznych. W rolę Huberta Urbańskiego wcieliła się Natalia Zięcik, gości przywitała Nikola Koral. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie.

 • Praca Jasici - klasa 4TR

  #cojaczytam #wolnelektury

  2018-10-21 18:50

  W ramach akcji promującej czytelnictwo uczennice klasy 2 technikum organizacji reklamy przygotowały mini wystawę ulotek zaprojektowanych przez uczniów naszej szkoły. W ulotkach tych uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Co daje czytanie książek?

  Akcja jest elementem prowadzonej kampanii reklamowej organizowanej w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Nowoczesna Polska pod hasłem „Co ja czytam?”

  #cojaczytam #wolnelektury.

 • IMG_3248(2).JPG

  Noc bez gwiazd ...

  2018-10-21 16:45

  W Roku Nauk Przyrodniczych w naszej szkole dnia 19 października zorganizowano Noc Fizyki i Astronomii. Przez panujący wyż i zasłaniające niebo chmury, nie udało się obserwować nocnego nieba, jednak pan Jacek Patka przybliżył uczniom Układ Słoneczny. Omówił rodzaje teleskopów, a także rodzaje soczewek i zwierciadeł. Uczniowie mieli mnóstwo pytań odnośnie kosmosu. Na koniec ciekawego spotkania p. Jacek Patka zaprosił chętnych uczniów do współpracy w Kole Astronomicznym działającym w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 17.00, a także do udziału w trzech astronomicznych projektach. Do rozmowy przyłączył się również p.Wojciech Wojciechowski – nauczyciel z SP w Iłowej. Spotkanie odbyło się dzięki nauczycielom: p. Z. Wróbleskiemu, p. J.Rędziak, i p. J.Szypowskiemu.

 • indeks.png

  "Samorozwój kluczem do sukcesu" ...

  2018-10-18 08:29

  "Samorozwój kluczem do sukcesu" - pod takim hasłem odbyło się ogólnopolskie spotkanie, organizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wraz z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie w ramach VI Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych mieli możliwość oglądania transmisji on - line, która obejmowała cykl trzech wykładów, prowadzonych przez znakomitych ekspertów w dziedzinie doskonalenia i rozwijania własnego potencjału. Gościem specjalnym był Pan Michał Zawadka - aktor, konferansjer i autor bestsellerowej serii książek dla młodzieży pt. Chcę być kimś.

  Transmisję poszczególnych wykładów na żywo obejrzało niemal stu uczniów. Życzymy im zatem podejmowania tylko trafnych decyzji edukacyjno - zawodowych. 

  Retransmisja spotkania dostępna będzie od 29 października.

  Link do strony transmisji: https://www.wsip.pl/e-spotkania/vi-ogolnopolski-dzien-planowania-kariery/ 

 • akcja.jpg

  Co ja czytam - akcja w ZSTiL

  2018-10-14 08:47

  W nadchodzących tygodniach w naszej szkole będziemy realizować działania upowszechniające czytanie książek. Chcemy pokazać, że książka może być takżedobrym sposobem spędzania woolnego czasu. Zapraszamy wszyskich do udziału w naszych propozycjach.

 • Co Ty czytasz? A oni? Pokażcie nam, że czytacie!

  2018-10-14 08:37

  Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „#cojaczytam”!

  Co należy zrobić?

  Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa!

  Możecie użyć różnych metod i sposobów ...

  więcej informacji...

   

Facebook