PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • XLIV OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ - ETAP OKRĘGOWY

  2018-11-29 13:48

  Do olimpiady  z okręgu lubuskiego zostało zgłoszonych łącznie 130 uczestników z 11 szkół. Do zawodów II stopnia XLV OWT, decyzją Okręgowego Komitetu zakwalifikowano ogółem 42 uczniów.

  W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 12  uczniów z klas o kierunku mechatronicznym. Po szczegółowej ocenie nadesłanych prac konkursowych do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

  Jacek Dzieżyc z klasy IV

  Bartosz Janiszewski z klasy II

  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach zmagań, które odbędą się już 8.01.2019 w Zielonej Górze.

  UPRAWNIENIA I NAGRODY LAUREATÓW OLIMPIADY:

  - dyplom oraz zaświadczenie laureata i finalisty OWT

  - nagrody rzeczowe

  - prawo ubiegania się o przyjęcie bez egzaminów wstępnych na określone kierunki zgodne z uchwałami senatów wyższych uczelni technicznych

  AP

 • 20181128_100704.jpg

  Math and Data Science Day ...

  2018-11-28 16:56

  Uczniowie ZSTiL z klas: 1TE, 2ME i 4ME uczestniczyli w warsztatach oraz wykładach popularnonaukowych na Wydziale Matematyki Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uczniowie mieli okazje wysłuchać cyklu interesujących wykładów zatytułowanych  „Los maturzysty z perspektywy ciągu geometrycznego” prowadzonego przez dr Aleksadrę Arkit oraz wykładu ”Śladami Gaussa, czyli w poszukiwaniu normalności” prowadzonego przez dr Ewę Synówkę-Bejanka. Wykłady były urozmaicone prezentacją firmy Hertz Systems wprowadzającej nowe technologie GPS na rynek. Podczas warsztatów zatytułowanych „Krzywe stożkowe” zapoznali się z pojęciami i równaniami hiperboli, paraboli, elipsy oraz okręgu. Opiekunami wycieczki były: K. Faligowska- Śliwak, A. Pytel oraz K. Płaziak.

 • 8[8].jpg

  Rzuć palenie razem z nami ...

  2018-11-28 11:06

  W ramach światowego dnia rzucania palenia, który w tym roku przypadał na dzień 15 listopada 2018 r., w szkole przeprowadzono działania pod hasłem „Zmieniaj nawyki - zamiast nikotyny wcinaj witaminyˮ. Celem podjętych działań było zachęcenie młodzieży do zdrowego stylu życia. Kształtując motywację do podjęcia decyzji o rzuceniu palenia tytoniu przekazano uczniom m.in. informacje o szkodliwości palenia tytoniu, o kosztach finansowych, jakie ponosi palacz. Wykorzystano spoty ukazujące skutki palenia.

  Młodzież zaangażowana w promowanie zdrowych zachowań rozdawała jabłka, zachęcając do wykorzystania przerw lekcyjnych na zjedzenie owoców i uzupełnianie zasobów energetycznych a nie na karmienie głodu nikotynowego.

  Bądź mądry - żyj zdrowo - zamiast nikotyny wcinaj witaminy.

  Akcję informacyjno-edukacyjną wsparła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żaganiu przekazując szkole ulotki i plakaty o charakterze profilaktycznym.

 • 1[19].jpg

  Profilaktyka nowotworowa ...

  2018-11-28 11:00

  Badam się - to główne przesłanie działań mających na celu przeciwdziałanie nowotworom i szybkie ich wykrywanie.

  Jak co roku, młodzież klas drugich uczestniczyła w spotkaniu z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żaganiu panią Małgorzatą Maternowską, która omówiła przyczyny chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów piersi i szyjki macicy. Uczniowie zostali uświadomieni jak wielkie znaczenie mają systematyczne badania narządów rodnych, wykonywanie badań cytologicznych i samobadanie piersi, mieli okazję poznać zasady prawidłowego samobadania piersi.

  W zajęciach wykorzystano fantom piersi ze zmianami nowotworowymi umożliwiający nabycie doświadczenia jak wyglądać mogą zmiany chorobowe. 

 • 20181121_120135.jpg

  XXIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego ...

  2018-11-21 15:12

  Uczniowie ZSTiL wzięli udział w XXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem konkursu jest motywowanie uczniów do samodzielnego i twórczego myślenia, samodyscypliny  oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Grupa 26 osób z klas: 1TE, 1LO, 1OM, 2ME oraz 4ME zmagała się z testem składającym się z 28 pytań wielokrotnego wyboru. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom konkursu.

  Katarzyna Płaziak

 • 7D90CFC7-F0BE-47BF-B839-6270A12B5170[1].jpeg

  Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

  2018-11-21 06:56

             W dniu 14 listopada 2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  pierwszym etapie Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej . Szkołę reprezentowali uczniowie z klas:   ILO,II LO,III LE. Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 204 uczestników z  całej Polski, w tym Kacper Czekajło i Kamil Olejnik z klasy I LO. Przed znawcami kina  wykonanie fotocastu na temat adaptacji filmowych oraz kolejny test. Gratulujemy wyników i życzymy sukcesów na etapie okręgowym.

 • nagroda.jpg

  IT Szkoła NASK nagrodzona

  2018-11-19 16:11

  Miło nam poinformować, że projekt IT Szkoła NASK został wyróżniony przez Sektorową Radę ds. Kompetencji Informatyka i otrzymała tytuł Laureata konkursu „EDUMIXER 2018” w kategorii Najlepszy program edukacyjny na rynku. Szukano projektów nastawionych na edukowanie młodych ludzi w zakresie zdobywania kompetencji cyfrowych potrzebnych na rynku pracy oraz oferujących nieszablonowe rozwiązania edukacyjne przy użyciu nowoczesnych technologii i to właśnie IT Szkoła NASK, według Kapituły Konkursu, wpisała się w te ramy najlepiej.

  Okazją do wręczenia nagrody była konferencja „Edumixer 2018” – II Forum Współpracy Edukacji i Biznesu, które wskazuje kierunki i sposoby kształcenia przyszłych kadr IT przez uczelnie.

  To również Państwa zasługa, dlatego gratulujemy Szkołom i dziękujemy za udział w programie IT Szkoła.

  Tak IT Szkoła NASK zaprezentowała się na konferencji

  kliknij https://youtu.be/0ZqNBQn-9ss

  ZSTiL w Żaganiu aktywnie uczestniczy w Projekcie IT Szkoła NASK i to z dużymi sukcesami, gdyż w edycji roku szkolnego 2017/2018 zajęliśmy 1 miejsce w województwie lubuskim.

  kliknij adres Internetowej witryny Portalu IT Szkoła NASK https://it-szkola.edu.pl

  D.N.

Facebook