PODRECZNIKI
Rada Rodziców ZSTiL
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • Znają „Wielką ucieczkę”

  2016-03-29 10:02

  Drużyna ZSTiL w Żaganiu w składzie: Patryk Grabowski, Ernest Cecuła i Kacper Zieliński (opiekunowie: Aneta Hodowana i Robert Zarzycki) zajęła I miejsce w rozegranym dzisiaj konkursie historycznym „Wielka Ucieczka”. Drużyna ZSTiL w Żaganiu wyprzedziła uczniów z żagańskiego LO im. S. Banacha i ZSP Iłowa. Organizatorem konkursu jest Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

 • c.jpg

  II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  2016-03-29 09:54

  Dnia 26 lutego odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie brali udział uczniowie: Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Gimnazjum w Tomaszowie, Gimnazjum nr 1 w Żaganiu, Liceum im. Stefana Banacha w Żaganiu i oczywiście z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Występy uczestników oceniało jury w składzie: pani Edyta Sztuba z Gimnazjum w Tomaszowie, pani Agata Słomka z Liceum im.Stefana Banacha, pan  Wiesław Urban z Gimnazjum nr 2 w Żaganiu oraz pan Wojciech Furtak z Liceum im.Stefana Banacha w Żaganiu. Po wysłuchaniu wszystkich występów przyszedł czas na obrady jury. Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została Zuzanna Jurkiewicz, która zaśpiewała utwór Christiny Aguilery pt. "Hurt". Wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica ZSTiL Monika Jasek z klasy II LP. Czas między występami umilała para prowadzących, czyli Katarzyna Gosk oraz Michał Jurkiewicz z klasy III LE.
  Gratulacje dla zwyciężczyni, a także dla wszystkich pozostałych uczestników.  Zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

 • fire.jpg

  21 marca w naszej szkole - fotogaleria...

  2016-03-29 09:45

  21 marca w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte Szkoły połączone z  Dniem Języków Obcych i Dniem Europejskim. Z tej okazji zorganizowano wiele atrakcji takich jak stoiska wybranych państw europejskich (Kanada, Szwajcaria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania), na których zaprezentowano charakterystyczne dla kraju potrawy, ciekawostki z ich historii. Młodzież przebrała się za postacie charakterystyczne dla danego kraju. Po korytarzu przechadzał się Charlie Chaplin, Marilyn  Monroe i wielu innych.

 • pl01.jpg

  Trzecie spotkanie mechaników polskich i niemieckich - więcej...

  2016-03-17 18:43

  W ramach polsko-niemieckiego projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie w kształceniu zawodowym młodzieży – spotkania polsko-niemieckie” finansowanego przez Powiat Żagański i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, w dniu 09.03.2016 przeprowadzono konkurs techniczny dla mechaników z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych oraz z Centrum Kształcenia (Berufsfortbildungswerk GmbH ) w Bautzen. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej teoretycznej części uczestnicy rozwiązywali test z zakresu zagadnień mechanicznych, w drugiej praktycznej części, na podstawie rysunku technicznego wykonywali element metalowy. 

 • fale[1].jpg

  "Ja stylista"

  2016-03-17 18:39

  Dnia 28 lutego 2016, Joanna Kremser uczennica lll klasy wielozawodowej brała udział w Xlll Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im.Stefana Siankowskiego w Poznaniu w kategorii indywidualnej - "Ja stylista" temat: Galaxy (galaktyczna plejada gwiazd) oraz kategoria - "fale".

 • pwroc123.jpg

  DNI OTWARTE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ - więcej...

  2016-03-16 13:44

  Uczniowie klasy IV i II Technikum Mechatronicznego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w dniu 11.03.2016 r. wzięli udział w Dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej.

   Zwiedzili Wydział Elektroniki, a w nim pracownię kompatybilności elektromagnetycznej i systemów teleinformatycznych, laboratorium techniki cyfrowej i mikroprocesorów, laboratorium technologii sieciowej oraz komorę akustyczną.

 • IMG_5959.JPG

  Spotkanie z "Lalką" B. Prusa

  2016-03-13 07:53

  Wpisując się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, 26 lutego 2016 r. w naszej szkole została zorganizowana akcja czytania "Lalki" B. Prusa. Dobór tekstu był nieprzypadkowy. Jest to lektura obowiązkowa, ma ponad trzydzieści rozdziałów i kilkaset stron. Dlatego do udziału w zbiorowym czytaniu zgłosiło się aż 41 uczniów z następujących klas: II LO, II TR, II EM, III OM. Każdy z uczestników wcześniej otrzymał wyznaczony fragment tekstu. Akcja trwała pięć godzin, podczas której przeczytano siedem rozdziałów powieści, o łącznej ilości 31 305 słów. Spotkanie z "Lalką" nie ograniczało się jedynie do odtwarzania tekstu. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, analizowali czytane fragmenty, charakteryzowali bohaterów, oglądali fragmenty adaptacji filmowej, słuchali wokalnych interpretacji utworu. Siłę do czytania i interpretowania zapewnił słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorki.

   

  Inicjatorkami przedsięwzięcia były: Lucyna Wojas oraz Elżbieta Kłoniecka.

Facebook