PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • IMG_3968.jpg

  "Kącik" Niepodległości w ZSTiL ...

  2018-11-11 13:44

  „Kącik” Niepodległości w ZSTiL w Żaganiu autorstwa: Renaty Podkidacz, Anety Hodowanej i Roberta Zarzyckiego.

 • 20181030_115042.jpg

  Świętujemy Niepodległą na warsztatach szkolnych ...

  2018-11-08 19:16

  Rok szkolny 2017/2018 został ogłoszony „Rokiem dla Niepodległej”. 

  Będąc świadomym wagi tej rocznicy klasy I i II technikum mechatronicznego podjęły z własnej inicjatywy chęć uczczenia 100-lecia Niepodległości.

  Klasy pod opieką wychowawców włączyły się w obchody przygotowując tablicę upamiętniającą wydarzenie oraz plakaty, które nadały patriotycznego charakteru warsztatom szkolnym. 

  Celem powyższych działań jest:

  •Propagowanie wartości patriotycznych i obywatelskich. 

  •Kształtowanie postaw patriotycznych, poczucia tożsamości narodowej, lokalnej i kulturowej. 

  •Uświadomienie znaczenia wolności i patriotyzmu w życiu każdego człowieka i narodu. 

  •Rozwijanie zdolności twórczych i artystycznych uczniów.

  •Rozwijanie umiejętności pracy w grupie i komunikowania się.

 • DSC_0729.JPG

  WOLONTARIUSZE PROGRAMU ERASMUS+ W ZSTIL

  2018-11-08 19:12

  Dzięki owocnej współpracy naszej szkoły z Europejskim Forum Młodzieży z Bystrzycy Kłodzkiej 6 i 7 listopada 2018 r. w ZSTIL odbyły się warsztaty YouthMaSter. Dwoje wolontariuszy, Mari z Hiszpanii oraz Danii z Argentyny, przyjechali aby opowiedzieć o kulturze ich krajów oraz porozmawiać z młodzieżą o tym, co łączy i różni inne kultury i narodowości. Nasi uczniowie pracowali nad budowaniem sprawnie funkcjonującego zespołu a także formułowaniem celów i planowaniem. Drugiego dnia warsztatów dowiedzieli się jakie możliwości daje udział w programie Erasmus+ oraz w jaki sposób można aplikować do projektów Wolontariatu Europejskiego oraz Korpusu Solidarności. Wszystko to przeplatane zabawami ruchowymi mającymi zintegrować grupę uczestników.

  Przyjazna atmosfera, komunikacja w języku angielskim, dyskusje i praca w grupach oraz ruch, śmiech i dobra zabawa. W taki oto sposób przygotowujemy się do życia w międzynarodowym środowisku zjednoczonej Europy.

  Aby zobaczyć foto relację kliknij poniższy link:

  https://photos.app.goo.gl/MpseQcRaYk96ju7B8

   

 • IMG_4442.JPG

  Czy wiesz co jesz? ...

  2018-11-08 19:11

  Pod takim hasłem odbył się tegoroczny „Piknik zdrowej żywności” w naszej szkole. 

  Pani dietetyk  z Natur House w Żaganiu poinformowała , jak ważne jest czytanie etykiet na opakowaniach, gdyż często znajdujące się w produktach substancje konserwujące, tłuszcze i cukry są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. W tym dniu można było spróbować „zdrowych  smakołyków” przygotowanych przez naszych uczniów. Zdrowemu stylowi życia towarzyszy ruch, uczennice zaprezentowały taniec Zumba. 

  (JR, RM, JSz, KC)

 • 7.jpeg

  "60 - tka" na medal ...

  2018-11-06 10:10

  W XV Edycji Ogólnopolskiego Turniej „Młoda Krew Ratuje Życia” pełnoletni uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce oddając 49 litrów krwi. Do programu zgłosiło się 27 szkół ponadgimnazjalnych i 2 wyższe uczelnie. Turniej podsumowało 19 szkół i jedna uczelnia. Łącznie w programie wzięło udział 1400 krwiodawców. Pozyskano 630 litrów krwi.

  Pamiętajmy "oddając krew - ratujesz życie". Bez krwi życie jest niemożliwe, ponieważ rozprowadza ona tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek każdego żywego organizmu. Jednocześnie można ją łatwo pobierać od dawców, dzięki czemu jest niezastąpionym lekiem w terapii różnych schorzeń. Krew i pochodne z niej preparaty są niezbędne na przykład w czasie dużych operacji chirurgicznych, dla poszkodowanych w wypadkach, chorych na choroby krwi i szpiku, chorych z zaburzeniami odporności. Należy pamiętać, że jedynym źródłem ludzkiej krwi, która może być kiedyś każdemu z nas potrzebna jest dawca.

  Pragnę podziękować wszystkim pełnoletnim uczniom za ich bardzo cenny dar życia.

                                                                                               Opiekun szkolnego koła PCK

                                                                                                       Renata Mudrak

 • Nagrodzona praca Kacpra z klasy 2RE

  Konkurs na mem o książce

  2018-11-05 17:24

  W dniach  29.10-2.11 w przeprowadzono konkurs na mem  „Pokaż, że czytasz”.

  Konkurs jest działaniem w ramach prowadzonejkampanii: ”#cojaczytam” i ma na celu upowszechnienie czytania książek wśród naszej młodzieży oraz promowanie portalu „#wolnelektury”.

  Najlepsze prace pzrygotowali:

  • Kacper z klasy 2RE
  • Paweł z klasy 3OM

  Zwycięzcom gratulujemi i zapraszamy o odwiedzenia galerii prac.

 • 20181024_131508[1].jpg

  Konkurs drużynowy z języka angielskiego ...

  2018-10-30 22:30

  W dniu 24 października 2018 roku  odbył się w naszej szkole konkurs drużynowy z języka angielskiego dla Gimnazjalistów i Ósmoklasistów. Gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żaganiu, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Żaganiu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Żaganiu, Szkoły Podstawowej nr 5 w Żaganiu, Szkoły Podstawowej w Witoszynie, Szkoły Podstawowej w Tomaszowie.

  Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było "Podróżowanie". Trzyosobowe drużyny miały za zadanie ułożyć z rozsypanki zdania, ułożyć puzzle znanych zabytków znajdujących się w krajach anglojęzycznych i dopasować do nich flagi, wypisać słowa kojarzące się z podróżowaniem, odpowiadać na quiz z wiedzy o krajach anglojęzycznych i zaśpiewać zespołowo piosenkę karaoke.

  W konkursie zwyciężyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Witoszynie. II  miejsce zajęła  grupa uczniów reprezentująca Szkołę Podstawową w Tomaszowie. Natomiast III miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 5 w Żaganiu. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim szkołom za udział i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Facebook