PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • pl01.jpg

  Trzecie spotkanie mechaników polskich i niemieckich - więcej...

  2016-03-17 18:43

  W ramach polsko-niemieckiego projektu pn. „Razem poznajemy nowe technologie w kształceniu zawodowym młodzieży – spotkania polsko-niemieckie” finansowanego przez Powiat Żagański i Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, w dniu 09.03.2016 przeprowadzono konkurs techniczny dla mechaników z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych oraz z Centrum Kształcenia (Berufsfortbildungswerk GmbH ) w Bautzen. Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszej teoretycznej części uczestnicy rozwiązywali test z zakresu zagadnień mechanicznych, w drugiej praktycznej części, na podstawie rysunku technicznego wykonywali element metalowy. 

 • fale[1].jpg

  "Ja stylista"

  2016-03-17 18:39

  Dnia 28 lutego 2016, Joanna Kremser uczennica lll klasy wielozawodowej brała udział w Xlll Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im.Stefana Siankowskiego w Poznaniu w kategorii indywidualnej - "Ja stylista" temat: Galaxy (galaktyczna plejada gwiazd) oraz kategoria - "fale".

 • pwroc123.jpg

  DNI OTWARTE POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ - więcej...

  2016-03-16 13:44

  Uczniowie klasy IV i II Technikum Mechatronicznego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w dniu 11.03.2016 r. wzięli udział w Dniach Otwartych Politechniki Wrocławskiej.

   Zwiedzili Wydział Elektroniki, a w nim pracownię kompatybilności elektromagnetycznej i systemów teleinformatycznych, laboratorium techniki cyfrowej i mikroprocesorów, laboratorium technologii sieciowej oraz komorę akustyczną.

 • IMG_5959.JPG

  Spotkanie z "Lalką" B. Prusa

  2016-03-13 07:53

  Wpisując się w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, 26 lutego 2016 r. w naszej szkole została zorganizowana akcja czytania "Lalki" B. Prusa. Dobór tekstu był nieprzypadkowy. Jest to lektura obowiązkowa, ma ponad trzydzieści rozdziałów i kilkaset stron. Dlatego do udziału w zbiorowym czytaniu zgłosiło się aż 41 uczniów z następujących klas: II LO, II TR, II EM, III OM. Każdy z uczestników wcześniej otrzymał wyznaczony fragment tekstu. Akcja trwała pięć godzin, podczas której przeczytano siedem rozdziałów powieści, o łącznej ilości 31 305 słów. Spotkanie z "Lalką" nie ograniczało się jedynie do odtwarzania tekstu. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy, analizowali czytane fragmenty, charakteryzowali bohaterów, oglądali fragmenty adaptacji filmowej, słuchali wokalnych interpretacji utworu. Siłę do czytania i interpretowania zapewnił słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorki.

   

  Inicjatorkami przedsięwzięcia były: Lucyna Wojas oraz Elżbieta Kłoniecka.

 • ah1.jpg

  Lekcje otwarte

  2016-03-10 19:41

  W naszej szkole oprócz tradycyjnych zajęć, funkcjonują tzw. lekcje otwarte, na które zapraszani są nauczyciele z całej szkoły. Daje ona możliwość wymiany technik nauczania wykorzystywanych na zajęciach, pokazuje, że jesteśmy otwarci na innych. Lekcja otwarta z przedmiotu Edukacja Europejska, w klasie 3 LE, została przeprowadzona w formie obrad Parlamentu Europejskiego, któremu przewodniczył Michał Jurkiewicz. Tematem obrad była polityka ekologiczna państw członkowskich. Obrady odbywały się w 4 językach (po polsku, niemiecku, angielsku i francusku). Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością posługiwania się  językami obcymi, dyskusja i zaproponowane rozwiązania pokazały dobre zrozumienie tematu, pomysłowość i duże zaangażowanie uczestników. Zajęcia wraz z uczniami przygotowała Pani Aneta Hodowana.

 • st1[1].jpg

  "Bezpieczni w Europie"

  2016-03-10 19:34

  Grupa uczniów biorących udział w realizacji szkolnego programu edukacyjnego "Bezpieczni w Europie" rozpoczęła działania od wizyty w Komendzie Powiatowej Państwowe Straży Pożarnej w Żaganiu. Zapoznała się z zakresem obowiązków i czynności wykonywanych przez strażaków, warunkami naboru do Straży Pożarnej oraz zwiedziła strażnicę. Celem podjętych działań jest uwrażliwienie młodzieży na sytuacje niebezpieczne w kraju i Europie, podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Program Edukacyjny został przygotowany i jest realizowany przez nauczycieli: Renatę Mudrak, Annę Hennig, Hannę Gładką, Elżbietę Kłoniecką.

 • ka1.jpg

  "Czytam, interpretuję, rysuję" - więcej...

  2016-03-10 18:56

  W grudniu  w naszej szkole został ogłoszony konkurs na plakatpromujący czytelnictwo wśród uczniów. Praca miała być subiektywną interpretacją wybranego dzieła literackiego. Ocenie podlegała pomysłowość, technika, komunikatywność graficznego przekazu oraz estetyka. W dniu 15 lutego 2016 konkurs został rozstrzygnięty

Facebook