PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • IMG_20190327_125700.jpg

  Zajęcia klasy I LO zorganizowane przez KP Policji w Żaganiu ...

  2019-03-29 13:46

  Klasa I Liceum Ogólnokształcącego z „Edukacją policyjną” uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Komendę Powiatowa Policji w Żaganiu. Uczniowie w trakcie spotkania poszerzyli swoje wiadomości na temat broni używanej w policji, poznali zasady zachowania na strzelnicy policyjnej.

  Mieli również możliwość poznania zasad użytkowania sprzętu przeciwuderzeniowego stosowanego przez policjantów w czasie zabezpieczania imprez masowych. Każdy z chętnych uczniów miał możliwość samodzielnego ubioru tego sprzętu.

 • P1040021[1].jpg

  IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika w obiektywie ...

  2019-03-27 21:54
 • Nie zmarnuj swojego życia

  2019-03-27 19:35

  „Nie zmarnuj swojego życia” pod takim hasłem dn. 15 marca 2019 młodzież ZSTiL wraz z uczniami LO im S. Banacha uczestniczyła w projekcie profilaktycznym sfinansowanym przez Urząd Miasta w Żaganiu.

  Formacja RYMcerze czyli raper Bęsiu & Dj Yonas przekonywali  do tego, by w kwestii stosowania używek uczyć się na cudzych błędach. Niejedna opowiadana trudna a nawet czasami tragiczna historia młodych ludzi, którzy chcieli poradzić sobie alkoholem czy narkotykami miała przekonać nas, że w życiu jest dużo ciekawszych rzeczy niż picie czy ćpanie.

  Przekazowi:

  Nie Zmarnuj Swojego Życia!
  Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
  Żyj wartościami. Bądź sobą.

  towarzyszyła hip-hopowa muzyka.

 • targi_1[1].jpg

  Targi Pracy i Edukacji 2019

  2019-03-27 19:22

  W dn. 20 marca 2019 w Liceum Ogólnokształcącym im S. Banacha w Żaganiu odbyły się Żagańskie Targi Pracy i Edukacji. Młodzież z klas VIII szkół podstawowych, z gimnazjum  i szkół  ponadgimnazjalnych mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną lokalnych szkół średnich oraz  wyższych z Poznania, Wrocławia, Szczecina, Zielonej Góry, Legnicy i Gorzowa. Ofertę pracy prezentowali m.in. żagańscy przedsiębiorcy, Policja, Straż Pożarna, Przewozy Regionalne.

  Ofertę Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych przedstawiała młodzież liceum ogólnokształcącego z edukacją policyjną, technikum mechatronicznego i organizacji reklamy.

 • SH100688.JPG

  WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO LUBUSKIEJ AGENCJI ELBLASK ...

  2019-03-27 08:55

  26 marca 2019 r.  klasa 2 Technikum Organizacji Reklamy gościła w Lubuskiej Agencji  Elblask sp. z o.o w Zielonej Górze. 

  Celem wycieczki dydaktycznej było poznanie materiałów i procesu technologicznego produkcji produktów reklamowych. 

  Uczniowie poznali zasady funkcjonowania i organizacji agencji reklamowej.

  Lubuska Agencja Elblask  działa od 1991 roku. Wykonuje wszelkie wyroby reklamowe z pleksi i PCV, litery  i cyfry z plexi i innych tworzyw sztucznych, stojaki reklamowe, tablice informacyjne, prezentery, stojaki ekspozycyjne, kieszenie na ulotki. Ponadto Elblask zajmuje się produkcją wyrobów technicznych i materiałów wyborczych. W swojej ofercie agencja oferuje usługę cięcia laserem w plexi, PET. 

  Wycieczki dydaktyczne to bardzo dobry i ciekawy sposób na bezpośredni kontakt z zawodem.

 • IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika

  2019-03-26 11:11

  22.03.2019 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się IX Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat mechatroniki wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz pogłębienie i poszerzenie wiadomości z zakresu przygotowania zawodowego uzyskanego w trakcie kształcenia.

  W konkursie wzięło udział 38 uczniów z 17 szkół z województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, pomorskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

  Laureatami konkursu zostali: 

  I m-ce: Mikołaj Zieliński z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Poznania

  II m-ce: Jacek Dzieżyc z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania

  III m-ce: Bartosz Janiszewski z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania

  Drużynowo:

  I m-ce:  Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania

  II m-ce:  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Poznania

  III m-ce:  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Strzelec Opolskich 

  Konkurs objęty jest honorowym patronatem: Lubuskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubuskiego, Starosty Żagańskiego, Uniwersytetu Zielonogórskiego i FESTO.

  Konkurs organizowany przez naszą szkołę jest największą tego typu imprezą w zachodniej części kraju. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem ze względu na wysoki poziom merytoryczny, obiektywizm i niepowtarzalną atmosferę.

  Konkurs przygotowali p. Agnieszka Pisarczyk i Zdzisław Kapiński.

 • 20190320_094620[2].jpg

  Dzień Przedsiębiorczości ...

  2019-03-26 07:43

  Dnia 20-go marca br. odbyła się szesnasta edycja ogólnopolskiego programu: Dzień Przedsiębiorczości, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu, wzięli w nim aktywny udział, odbywając jednodniowe praktyki w wybranych przez siebie firmach. Szczególne podziękowania należą się:

  Wojskowej Komendzie Uzupełnień (Żagań)

  Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej (Żagań)

  Komendzie Powiatowej Policji (Żagań) 

  Firmie Kietzmann Coatings Sp. z o.o. 

  Warsztatowi Terapii Zajęciowej (Żary) 

  Poczcie Polskiej (Gozdnica) 

  W programie wzięli udział uczniowie z klasy 2A Szkoły Branżowej,  I i II Technikum Organizacji Reklamy oraz I Technikum Mechatronicznego. 

  Dzień Przedsiębiorczości był pełen wrażeń i niezapomnianych emocji, dzięki czemu młodzi ludzie mogli zweryfikować swoje plany i marzenia związane z własną karierą edukacyjno - zawodową. 

  Anna Wójtowicz 

Facebook