PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • Malgorzata[1].jpg

  70 LAT

  2016-04-23 19:39
 • image003.png

  CIECH Vitrosilicon S.A.

  2016-04-17 09:30

  Zapraszamy wszystkich uczniów kończących szkołę, tj.

  Klasy IV Technikum oraz Klasy III zawodowe 

   

  Na spotkanie, które odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2016 r.
  o godz. 9.00 w auli szkolnej

   Na spotkaniu zaprezentujemy Państwu naszą firmę oraz przedstawimy możliwości zatrudnienia w naszych zakładach w Żarach oraz w Iłowej.

    

   Po spotkaniu prezentacyjnym zapraszamy zainteresowane osoby do:

   §  udziału w Warsztatach„Jak odnaleźć się na rynku pracy”

   §  odwiedzenia stoiska naszej firmy, które znajdować się będzie w bibliotece szkolnej. Przy stoisku będzie można porozmawiać na temat szczegółów ewentualnego zatrudnienia oraz poszerzyć wiedzę na temat naszej firmy.

   

  Serdecznie zapraszamy,
  Zarząd CIECH Vitrosilicon SA

 • konkursss.jpg

  VI Miedzywojewódzki Konkurs o Tytuł SuperTechnika Mechatronika

  2016-03-30 18:47

  18.03.2016 w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu odbył się VI Międzywojewódzki Konkurs o tytuł Supertechnika Mechatronika. Konkurs objęty jest patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, Starosty Żagańskiego, Burmistrza miasta Żagania oraz Marszałka Województwa Lubuskiego.

  W konkursie wzięło udział 30 uczniów z 12 szkół z województw opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

  Laureatem konkursu został Michał Kuzemczak uczeń III klasy technikum mechatronicznego z ZSTiL w Żaganiu.

  Drużynowo wygrał Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” z Jeleniej Góry.

  Konkurs organizowany przez ZSTiL w Żaganiu jest największą tego typu imprezą w zachodniej części kraju cieszącą się coraz większym zainteresowaniem uczestników ze względu na wysoki poziom merytoryczny, obiektywizm i niepowtarzalną atmosferę.

  Protokół konkursu 2016

  Zdjęcia z konkursu

 • 2.jpg

  Agnieszka z indeksem

  2016-03-29 10:06

  Agnieszka Gruba z klasy 4 ET Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Żaganiu została laureatką interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach i otrzymała indeks na wybraną uczelnię w kraju.

   To już drugi raz z rzędu, gdy uczennica żagańskiego ZSTiL została laureatką tej olimpiady.

 • Znają „Wielką ucieczkę”

  2016-03-29 10:02

  Drużyna ZSTiL w Żaganiu w składzie: Patryk Grabowski, Ernest Cecuła i Kacper Zieliński (opiekunowie: Aneta Hodowana i Robert Zarzycki) zajęła I miejsce w rozegranym dzisiaj konkursie historycznym „Wielka Ucieczka”. Drużyna ZSTiL w Żaganiu wyprzedziła uczniów z żagańskiego LO im. S. Banacha i ZSP Iłowa. Organizatorem konkursu jest Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

 • c.jpg

  II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  2016-03-29 09:54

  Dnia 26 lutego odbył się II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W konkursie brali udział uczniowie: Publicznego Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, Gimnazjum w Tomaszowie, Gimnazjum nr 1 w Żaganiu, Liceum im. Stefana Banacha w Żaganiu i oczywiście z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Występy uczestników oceniało jury w składzie: pani Edyta Sztuba z Gimnazjum w Tomaszowie, pani Agata Słomka z Liceum im.Stefana Banacha, pan  Wiesław Urban z Gimnazjum nr 2 w Żaganiu oraz pan Wojciech Furtak z Liceum im.Stefana Banacha w Żaganiu. Po wysłuchaniu wszystkich występów przyszedł czas na obrady jury. Tegoroczną zwyciężczynią konkursu została Zuzanna Jurkiewicz, która zaśpiewała utwór Christiny Aguilery pt. "Hurt". Wśród osób wyróżnionych znalazła się uczennica ZSTiL Monika Jasek z klasy II LP. Czas między występami umilała para prowadzących, czyli Katarzyna Gosk oraz Michał Jurkiewicz z klasy III LE.
  Gratulacje dla zwyciężczyni, a także dla wszystkich pozostałych uczestników.  Zapraszamy do wzięcia udziału za rok.

 • fire.jpg

  21 marca w naszej szkole - fotogaleria...

  2016-03-29 09:45

  21 marca w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte Szkoły połączone z  Dniem Języków Obcych i Dniem Europejskim. Z tej okazji zorganizowano wiele atrakcji takich jak stoiska wybranych państw europejskich (Kanada, Szwajcaria, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania), na których zaprezentowano charakterystyczne dla kraju potrawy, ciekawostki z ich historii. Młodzież przebrała się za postacie charakterystyczne dla danego kraju. Po korytarzu przechadzał się Charlie Chaplin, Marilyn  Monroe i wielu innych.

Facebook