PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • SH100245.JPG

  CHARYTATYWNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  2016-12-24 11:39

  15 grudnia 2016 r. odbył się w naszej szkole Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Młodzież samodzielnie  wykonała stroiki, ozdoby świąteczne i upiekła ciasta.
  Ze sprzedaży uzyskaliśmy kwotę 674 zł. Za całą sumę zakupiono 13 paczek świątecznych dla naszych uczniów.

  Akcję organizowały klasy: 2 ME, 3 LP, 4 OM, 4 EM, 1 ME, 1 LP
  Opiekunowie: Krystyna Gajek, Renata Podkidacz

   

  Wszystkim zaangażowanym w akcję składamy serdeczne podziękowania.

 • DSC_0159ok.jpg

  Przygoda mechatroników z mediami - więcej...

  2016-12-24 11:33

  Uczniowie ZSTiL w Żaganiu wzięli udział w III edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach.

  16 grudnia 2016 r. Patryk Grabowski i Maciej Strzelecki (kl. 4 EM) uczestniczyli w etapie wojewódzkim Olimpiady, który odbył się na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tym razem uczniowie naszej szkoły nie zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego. Zanim dotarli do etapu wojewódzkiego musieli napisać esej na jeden z zaproponowanych tematów.

   

 • IMG_1485.JPG

  Żywa lekcja historii XX wieku-wspomnienia Pani Marii Jastrzębskiej z zsyłki do sowieckiego łagru

  2016-12-18 18:22
  Klasa IV OM miała okazję uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu z Panią Marią Jatrzębską - Żaganianinem Roku 2015, założycielką Koła Sybiraków w Żaganiu, która zechciała podzielić się z młodzieżą swoimi bolesnymi doświadczeniami z czasów II wojny światowej.
  Spotkanie odbyło się podczas lekcji języka polskiego, na której uczniowie omawiali powieść G. Herlinga-Grudzińskiego "Inny świat", dotyczącą pobytu pisarza w sowieckim łagrze.
  Pani Maria, w latach czterdziestych XX wieku, jako 11-letnia dziewczynka wraz z rodziną została zesłana  na 6 lat do sowieckiego łagru. Opowiadała jak wielkim wyzwaniem dla zesłańców były  warunki klimatyczne, kiedy temperatura spadała do -50 stopni Celsjusza, panował ogromny głód, choroby,ludzi wykorzystywano do ciężkiej pracy . Na Sybirze zmarła jej babcia oraz ojciec. Pani Jstrzębska opowiadała również o Świętach Bożego Narodzenia, podczas których nie było suto zastawionego stołu ani prezentów, wszyscy łamali się czarnym chlebem i płakali.
  W czasie lekcji uczniowie uświadomili sobie,że treść czytanej lektury  Grudzińskiego nie jest fikcją literacką, a autentyczną historią o zbrodniach sowieckich.

  Zarówno dla uczniów jaki Pani Marii spotkanie było wypełnione emocjami, zasłuchaniem....
  Była to piękna lekcja  patriotyzmu, historii, o której nie wolno zapomnieć, którą trzeba przekazywać następnym pokoleniom, bo jak powiedziała Pani Maria:"Nie można budować przyszłości,jeżeli się nie zna przeszłości".

 • image002[7].jpg

  OLIMPIADA ELEKTRYCZNA I ELEKTRONICZNA „EUROELAKTRA” - ETAP OKRĘGOWY

  2016-12-17 21:22

  „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

  - Benjamin Franklin

   Jacek Dzieżyc z klasy II technikum mechatronicznego,  Aleksander Gandzel i Paweł Szymkowiak z klasy III technikum mechatronicznego zakwalifikowali się do II etapu okręgowego XIX Olimpiady Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”.  II etap 10.01.2017 we Wrocławiu. Gratulujemy.

 • IX EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ELEKTRON

  2016-12-17 21:19

  Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić.”

  - Warren Buffett

   W dniu 16 grudnia br. odbyły się eliminacje do IX edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON zorganizowanego przez  Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  ELEKTRON dotyczył zagadnień z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. 

  Udział w rywalizacji wzięło 13 uczniów klas II i  III technikum mechatronicznego.

  Podczas zawodów uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru – składającego  się z 20 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.  Wszystkim uczestnikom gratuluję.

   Wyniki uczniów wysłano do organizatora.


  Olimpiadę przeprowadziła:  

  Agnieszka Pisarczyk

 • bo02.jpg

  Quiz bożonarodzeniowy - więcej...

  2016-12-17 21:11

  15 grudnia odbył się w naszej szkole po raz kolejny jarmark bożonarodzeniowy. W związku z realizacją programu „Z kulturą niemiecką za pan brat”, w tym dniu, w celu przybliżenia uczniom tradycji organizowania jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech oraz zapoznania uczniów ze zwyczajami świątecznymi naszych sąsiadów,  przedstawiono  młodzieży różnych klas prezentacje multimedialne dotyczące świąt Bożego Narodzenia w Niemczech, a następnie przeprowadzono quiz. 

 • pobierz[1].jpg

  Konkurs „Młody Przedsiębiorca 2016”

  2016-12-17 20:55

  Dnia  12.09.2016r. w Starostwie Powiatowym w Żaganiu został przeprowadzony drugi etap konkursu „Młody Przedsiębiorca 2016”. Uczestnicy konkursu, w tym uczniowie z naszej szkoły, przedstawili prezentacje multimedialne własnych przedsiębiorstw. Oceny ich wystąpień dokonywała komisja konkursowa w składzie: 

  • Pani Wioletta Tybiszewska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żaganiu,
  • Pan Jerzy Filipowicz – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Żaganiu,
  • Pan Grzegorz Dzieńdziara  - Dyrektor PKO  Bank Polski Oddział w Żaganiu.

  W eliminacjach zaprezentowało się 24 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Żagańskiego. Główną nagrodą w konkursie jest notebook, który zostanie przekazany laureatom konkursu w dniu 16.12.2016r. podczas II Forum Przedsiębiorców Powiatu Żagańskiego w Pałacu Wiechlice.

  Organizator konkursu – Starostwo Powiatowe w Żaganiu poinformowało, iż tegoroczny konkurs cechował się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Na uwagę zasługuje również stwierdzenie jury, które wskazało na wysoki poziom biznesplanów oraz prezentacji multimedialnych wykonanych przez uczestników.

  Za naszych uczniów trzymamy kciuki i życzymy wygranej!

Facebook