PODRECZNIKI
bip

ERASMUS+ ZSTiL
Szczęśliwy numer

Szczęśliwy numerek:

22.10.2018 nr 6

23.10.2018 nr 17

24.10.2018 nr 9

25.10.2018 nr 25

26.10.2018 nr 30

 

 

 

Wyszukiwarka

Aktualności

O szkole » Aktualności

 • 20181019_100143.jpg

  XLV OLIPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ ...

  2018-10-25 12:18

  W dniu 19 października br. odbyły się eliminacje do XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

  Udział w rywalizacji wzięło 12 uczniów z klasy II-IV  w zawodzie technik mechatronik.

  Uczniowie tradycyjnie rozwiązywali test  podzielony na dwie części: 

  •I cześć to 15 pytań zamkniętych 

  •II część to  6 zadań z których należało  wybrać 3 i podać ich pełne rozwiązanie na osobnych kartkach.

  Najlepsze prace wysłano do organizatora OWT.

   AP

 • 20181017_124736.jpg

  MY TEŻ KOCHAMY ZWIERZAKI!!!!!!

  2018-10-25 12:14

  Klasa 1OM wraz z wychowawczynią odwiedzili żagańskie Przytulisko, ponieważ chętnie pomagają ludziom i zwierzętom. Młodzież zebrała fundusze i zakupiła karmę dla zwierzt, którą zawieźli i przekazali Pani Iwonie Danieliszyn wieloletniej wolontariuszce Przytuliska. Ogromne emocje, które towarzyszyły wizycie związane były z losem psiaków. Wszystkie podbiły nasze serca, w szczególności Nero – fantastyczny i milusiński. Zachęcamy wszystkich do wszelkiej pomocy zwierzętom przebywającym w Przytulisku i bardzo dziękujemy Pani Iwonie za przewodnictwo. POMAGAJMY!!!!!

 • zdjeciedyplomu2018[1].jpg

  "60tka" najlepsza w województwie ...

  2018-10-25 11:48

  Przypomina się wszem i wobec, iż nasza szkoła - ZSTiL w Żaganiu - uczestniczy w ogólnopolskim projekcie NASK IT Szkoła. Głównym celem jest podnoszenie i rozwijanie kompetencji w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) u uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnzjalnych, aczkolwiek z innych obszarów edukacyjnych również.

  W projekcie aktualnie uczestniczą 662 polskie szkoły.

  Z dumą oraz zadowoleniem obwieszczamy wszem i wobec, iż w zakończonym cyklu na rok szkolny 2017/2018 zajęliśmy 1 (słownie: pierwsze ;) miejsce w województwie.

  Poprzez aktywne działania w NASK IT Szkoła, realizujemy i ZSTiL wpisuje się w zalecane przez MEN oraz Kuratorium Podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa.

  Wszystkich chętnych zarówno uczniów jak i nauczycieli, którzy tego jeszcze nie zrobili, zachęcamy do zarejestrowania się na portalu Projektu i korzystania z udostępnionych dóbr wszelakich.

  Dla wszystkich uczestniczących i działających w projekcie WIELKIE podziękowania i gratulacje!

  Internetowy adres portalu:       kliknij www.it-szkola.edu.pl

  Instytucją odpowiedzialną bezpośrednio za realizację Programu IT Szkoła jest Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).

  Partnerem merytorycznym programu jest Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki.

 • mi4.jpg

  Druga edycja teleturnieju "Wer wird Millionär" ...

  2018-10-21 22:39

  Uczniowie pani Gajek z klasy II ME, RE, EM przygotowali i przeprowadzili II edycję teleturnieju pt. „Wer wird Millionär”. Zaproszeni uczniowie z klas pierwszych mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek o krajach niemieckojęzycznych. W rolę Huberta Urbańskiego wcieliła się Natalia Zięcik, gości przywitała Nikola Koral. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawie.

 • Praca Jasici - klasa 4TR

  #cojaczytam #wolnelektury

  2018-10-21 18:50

  W ramach akcji promującej czytelnictwo uczennice klasy 2 technikum organizacji reklamy przygotowały mini wystawę ulotek zaprojektowanych przez uczniów naszej szkoły. W ulotkach tych uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Co daje czytanie książek?

  Akcja jest elementem prowadzonej kampanii reklamowej organizowanej w ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Nowoczesna Polska pod hasłem „Co ja czytam?”

  #cojaczytam #wolnelektury.

 • IMG_3248(2).JPG

  Noc bez gwiazd ...

  2018-10-21 16:45

  W Roku Nauk Przyrodniczych w naszej szkole dnia 19 października zorganizowano Noc Fizyki i Astronomii. Przez panujący wyż i zasłaniające niebo chmury, nie udało się obserwować nocnego nieba, jednak pan Jacek Patka przybliżył uczniom Układ Słoneczny. Omówił rodzaje teleskopów, a także rodzaje soczewek i zwierciadeł. Uczniowie mieli mnóstwo pytań odnośnie kosmosu. Na koniec ciekawego spotkania p. Jacek Patka zaprosił chętnych uczniów do współpracy w Kole Astronomicznym działającym w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę o godz. 17.00, a także do udziału w trzech astronomicznych projektach. Do rozmowy przyłączył się również p.Wojciech Wojciechowski – nauczyciel z SP w Iłowej. Spotkanie odbyło się dzięki nauczycielom: p. Z. Wróbleskiemu, p. J.Rędziak, i p. J.Szypowskiemu.

 • indeks.png

  "Samorozwój kluczem do sukcesu" ...

  2018-10-18 08:29

  "Samorozwój kluczem do sukcesu" - pod takim hasłem odbyło się ogólnopolskie spotkanie, organizowane przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne wraz z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie w ramach VI Ogólnopolskiego Dnia Planowania Kariery. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych mieli możliwość oglądania transmisji on - line, która obejmowała cykl trzech wykładów, prowadzonych przez znakomitych ekspertów w dziedzinie doskonalenia i rozwijania własnego potencjału. Gościem specjalnym był Pan Michał Zawadka - aktor, konferansjer i autor bestsellerowej serii książek dla młodzieży pt. Chcę być kimś.

  Transmisję poszczególnych wykładów na żywo obejrzało niemal stu uczniów. Życzymy im zatem podejmowania tylko trafnych decyzji edukacyjno - zawodowych. 

  Retransmisja spotkania dostępna będzie od 29 października.

  Link do strony transmisji: https://www.wsip.pl/e-spotkania/vi-ogolnopolski-dzien-planowania-kariery/ 

Facebook